Edukacja regionalna jest jednym z priorytetów programu w zreformowanej szkole, która ma za zadanie uświadomić uczniom piękno miejsca zamieszkania. Dlatego w piątkowy ranek 4 kwietnia uczniowie klasy V szkoły podstawowej i I gimnazjum wraz z opiekunami mgr Małgorzatą Augustynmgr Anną Chochołek wybrali się z wizytą do największego europejskiego przedstawiciela gryzoni - bobra. Zamierzeniem było przy odrobinie szczęścia dojrzeć chroniony gatunek gryzonia. Nie jest to takie proste, gdyż jest on aktywny nocą i o zmierzchu. Zwierząt nie udało się wypatrzeć w czasie dnia, ale widoczne są efekty ich pracy: rozlewisko, tamy, ścięte pnie drzew. Zajęcia były niezmiernie interesujące, ciekawe, bo terenowe. Jak się okazało, niektórzy z uczniów po raz pierwszy odwiedzili to miejsce i byli pod wrażeniem pozostawionych śladów żerowania na pniach drzew i krzewach.

Małgorzata Augustyn