Pod takim hasłem przewodnim Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej organizuje już XX. edycję konkursu „ZNAM MOJE MIASTO, ZNAM ZIEMIĘ GORLICKĄ” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu gorlickiego.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły podjęli trud propagowania ciekawych, a mało znanych miejsc rodzinnej miejscowości. Starali się piękną polszczyzną w oryginalnej formie  przekazać zdobyte informacje i przekonać jury o wyjątkowości zapomnianych obiektów Zagórzan.
18 marca br. zostały złożone trzy autorskie prace literackie:
„Tajemnice zagórzańskich murów” - Mateusz Machowski, kl. V SP
„Zapomniani bohaterowie” – Amadeusz Kappy, kl. II Gim.
„Nie trzeba jechać do Egiptu” – Patryk Żmigrodzki, kl. II Gim.
Komisje konkursowe dokonały oceny prac w kategoriach szkoły podstawowej oraz gimnazjum i wyłoniły finalistów. Patryk Żmigrodzki uzyskał taką kwalifikację,  przed jury i publicznością zaprezentuje swoją pracę pod koniec kwietnia.
Gratulacje należą się naszym uczniom za piękny język, ciekawe ujęcie, oryginalną redakcję tekstu, a nade wszystko chęć podejmowania wyzwań.

Małgorzata Stępień - opiekun