W środę 26  marca 2014 r. roku dwie grupy gimnazjalistów z projektu Uczeń online uczestniczyły w zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim  na Wydziale Fizyki i Astronomii i Informatyki Stosowanej. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki języków obcych: mgr Karina Szuramgr Anna Chochołek. Warsztaty Budujemy spektroskop oraz wykład z pokazami nt.: Plazma pierwszy stan materii poprowadził pan dr Witold Zawadzki. Uczniowie mieli zapewniony bezpłatny przejazd oraz obiad.
Projekt Uczeń online dba o wszechstronny rozwój osobowości, dlatego uczniowie raz w roku uczestniczą w zajęciach na najlepszych uczelniach wyższych w Polsce. Mogą skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz atrakcyjnej wiedzy kadry naukowej. Jest to mądry sposób wsparcia młodzieży w wyborze dalszej ścieżki kształcenia oraz wzmocnienia motywacji kontynuowania nauki na wyższych studiach.
Nasi gimnazjaliści mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Pobyt w Krakowie wszystkim bardzo się podobał, a podróż przebiegła w miłym nastroju.

Karina Szura