Dnia 20 lutego 2014 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gorlicach, odbył się I Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu gorlickiego. Celem konkursu była przede wszystkim edukacja obywatelska młodzieży oraz krzewienie wartości patriotycznych, by młodzi ludzie byli świadomi swej tożsamości i dumni z tego, że są Polakami. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Barbary Bartuś Posła na Sejm RP we współpracy z PSM I st. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Alicja Wachowicz z klasy I gimnazjum która zaśpiewała „Biały krzyż” oraz Justyna Wałęga z klasy III gimnazjum w piosence „Miejcie nadzieję”. I miejsce zdobyła Alicja Wachowicz, natomiast wyróżnienie Justyna Wałęga . Laureaci konkursu dnia 28 lutego 2014 r. w GCK podczas uroczystych obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, a nagrodą w kategorii solistów dla zdobywców I miejsca ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych jest wyjazd wraz z opiekunem na dwudniową wycieczkę do Warszawy organizowaną przez Poseł Barbarę Bartuś w czerwcu 2014 r. Serdecznie gratulujemy !!!

Alicja Pyznar - opiekun

Czytaj więcej na: http://www.barbarabartus.pl/