Ruszyły twórcze poszukiwania plastycznego symbolu dla Zespołu Szkół  w Zagórzanach. Dnia 31 stycznia 2014 roku gościliśmy w naszej szkole panią Alinę Zachariasz – Kuciakowską, grafika i plastyka, ale również nauczyciela przedmiotów artystycznych.
Artystka przeprowadziła zajęcia dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum na temat metod tworzenia logo. Wyjaśniła znaczenie samego słowa „logo”,  a także omówiła konieczne elementy dobrze skonstruowanego godła (tekst i symbol). Wspólnie z uczniami określiła symbole, jakie mogą charakteryzować KEN. Zwróciła uwagę na prostotę i czytelność oraz dobór kolorów, czcionki, a także odpowiednie określenie kompozycji i kształtu logo. Następnie uczniowie przystąpili do części praktycznej. Pod czujnym okiem pani Aliny przenosili swoje pomysły na papier. Bardzo uważnie słuchali  uwag fachowca i skrupulatnie je stosowali.
Dziękujemy Pani Alinie za czas poświęcony naszym uczniom. Mamy głęboką nadzieję, że ta niecodzienna lekcja będzie początkiem wspaniałych konkursowych prac naszych uczniów.

Aneta Motyka