Dwaj uczniowie kl. 5 SP Arkadiusz Knapik i Mateusz Machowski uczestniczyli w konkursie tematycznym „Wielcy Polacy – zasłużeni dla niepodległości Polski”. Na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty organizatorem zmagań o zasięgu wojewódzkim jest Gimnazjum nr 16 im.  króla Stefana Batorego w Krakowie. Patronat Honorowy nad konkursem sprawują Bogdan Klich - Senator RP oraz Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego.
Spośród 783 uczestników etapu szkolnego zakwalifikowano  do eliminacji rejonowych 255 osób. W Limanowej 27 stycznia br. Arek i Mateusz rozwiązywali pisemny test wiedzy dotyczący okresu walki o niepodległość,  II Rzeczpospolitej, ze szczególnym uwzględnieniem roli wybitnych przywódców narodu: J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, J. Hallera, W. Witosa, I. J. Paderewskiego i E. Kwiatkowskiego.  Gratulujemy chłopcom wysokich wyników uzyskanych w etapie rejonowym.

Małgorzata Stępień - opiekun