20 grudnia b.r.  nasza szkolna rodzina spotkała się na wspólnym kolędowaniu. Wśród zaproszonych gości byli emerytowani nauczyciele i pracownicy administracyjni szkoły. Dzień ten był wyjątkowy. Wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne i zaproszeni goście zasiedli przy wspólnym wigilijnym stole. Pani Dyrektor czytając życzenia, które napłynęły do naszej szkoły wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak właśnie Polacy.
W tym roku wszyscy uczniowie zostali zaangażowani w przygotowanie spotkania świątecznego. Każda klasa przygotowała wylosowaną wcześniej kolędę lub pastorałkę. Usłyszeliśmy zatem najpiękniejsze kolędy w ciekawych aranżacjach. Całość przeplatana była wierszami, nutką historii powstawania kolęd. Wszyscy wspaniale się przygotowali, jednak nie po raz pierwszy zaskoczyła nas klasa III Gimnazjum, która znaną na całym świecie kolędę „Cicha noc…” wykonała w kilku wersjach. Najbardziej jednak zadziwili nas nasi goście, którzy postanowili również zaśpiewać kolędy i pastorałki. Ostatnim występem był występ Grona Pedagogicznego, które wykonało kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.
Nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli: by miłość, życzliwość i nadzieja zagościły we wszystkich domach, by światło choinki - symbol radości z narodzenia Jezusa oświetlało zawsze życie i pozwalało odnaleźć właściwą drogę. Dla zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły przygotowano piękne choinki. Przy śpiewie piosenki „Czas radości…” wszyscy podali sobie ręce i w uścisku przekazali sobie wzajemnie świąteczne życzenia.
Na koniec Pani Dyrektor wraz z księdzem katechetą złożyli jeszcze raz wszystkim życzenia i zaprosiła do wspólnej wigilii, którą przygotowały nasze panie z obsługi. Wszyscy wspólnie spożywaliśmy pierogi wigilijne, popijając kompotem z suszu.
Mamy nadzieję, że taki sposób przeżywania przedświątecznego spotkania stanie się tradycją szkoły.

Marzena Nikiel