Dnia 12 grudnia 2013 roku uczniowie klasy III gim. pod opieką mgr B. Kudławiec i mgr K. Holik wybrali się do Teatru Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu na sztukę teatralną "Małżeństwo z kalendarza". Komedię satyryczną Franciszka Bohomolca przedstawili uczniowie i  uczennice tamtejszej szkoły. Profesjonalna gra bieckich aktorów wprowadziła w zachwyt naszych gimnazjalistów. Piękna scenografia i oryginalne stroje występujących były godne podziwu i uznania, dzięki czemu młodzież poczuła się jak w prawdziwym teatrze. Mamy nadzieję, iż działalność licealistów stanie się inspiracją dla naszych gimnazjalistów i sami pokuszą się o sceniczną realizację jednego z dzieł literackich.

Krystyna Holik