Obcowanie ze sztuką teatralną weszło już na stałe w tradycję naszej szkoły. Dnia 28. listopada br. 47 uczniów klas I - III gimnazjum pod opieką nauczycielek języka polskiego pani J. Nosal  i K. Holik  uczestniczyło w wyjeździe  edukacyjnym  i obejrzało spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Gimnazjaliści zapoznali się ze sztuką pt. Zemsta. Znaną jako jeden z najpopularniejszych na świecie sposobów na ukojenie żalu. Wystawiona na deskach teatru rzeszowskiego sztuka  w nowatorski sposób ukazała dzieje bohaterów dramatu A. Fredry,  jej  treści pozostają ponadczasowe, uczą, bawią i śmieszą niezależnie od wieku, odbiorców i czasu. ,,Zemsta” uznawana jest za arcydzieło polskiej komedii.  Profesjonalna gra aktorska wprawiła w zachwyt widownię, zrekompensowała niedostatki scenografii. Zafascynowana sztuką teatralną młodzież z niecierpliwością czeka na kolejne adaptacje dzieł, które mieszczą  sięw kanonie lektur szkolnych.

Joanna Nosal i Krystyna Holik