Pomimo ulewnego deszczu, nie zważając na trudności, „świeżo upieczone” wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu (Patrycja Firszt, Anna Gubała, Aleksandra Kukla, Joanna Niemiec, Wanesa Pander) 17 września 2013 r. wzięły udział w kampanii „No promil, no problem”. Dziewczyny, ubrane w „promilowe” koszulki wspólnie z  policjantami z ruchu drogowego rozdawały zatrzymanym kierowcom ulotki – listy dzieci do kierowców oraz taryfikatory. Kolejnym  punktem  happeningu było zbieranie wśród przechodniów spacerujących ulicami Gorlic deklaracji  odpowiedzialnego  świadka/pasażera: mam świadomość, że kierowca prowadzący pod wpływem alkoholu jest zagrożeniem dla siebie, pasażerów i innych użytkowników drogi, w tym dzieci. Może zabić albo okaleczyć niewinną osobę - również kogoś kogo kocham, na kim mi zależy...
Dlatego deklaruję: jeżeli będę świadkiem sytuacji, w której nietrzeźwy kierowca zechce wsiadać do pojazdu, podejmę działania, aby powstrzymać go przed  jazdą. Zwłaszcza wówczas, gdy kierowcą będzie ktoś mi bliski.

Katarzyna Ciapaj