We wtorek 08 października 2013r. uczniowie klas I - III SP na scenie Gorlickiego Centrum Kultury obejrzeli spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W teatralnej adaptacji tekstu Marii Konopnickiej poznali perypetie mądrego króla Krasnoludków – Błystka, zadziornego Podziomka i wielce uczonego Koszałka – Opałka. Doświadczyli też spotkania  z wyniosłą i dumną królową Tatrą, która nie była aż tak straszna, jakby mogło się wydawać. Przede wszystkim jednak publiczność angażowała się w trudny los tytułowej sierotki Marysi. Baśń pokazuje, że nie można być obojętnym na los innych, że należy czerpać radość z bezinteresownej pomocy potrzebującym. Uczy szacunku dla pracy, umiłowania piękna. Jasno określa wartości, dzięki którym stajemy się lepszymi ludźmi.
Przedstawienie dało dzieciom możliwość czynnego udziału w przygodach bohaterów oraz interakcji z aktorami na scenie.

Marzena Nikiel