Dnia 16 listopada 2013 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno- bojowe na wypadek pożaru. Wzięło w nich udział 8 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z ternu naszej gminy. Manewry nie odbyłyby się, gdyby nie obecność uczniów, którzy aktywnie w nich uczestniczyli. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w budynku na piętrze w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Po ogłoszeniu przez Panią dyrektor alarmu o ewakuacji wszyscy uczniowie sprawnie opuścili szkołę. Jednak 10 uczniom wraz wychowawcą ogień odciął drogę ucieczki. Zostali ewakuowani przy wykorzystaniu drabiny. Kolejny punkt zakładał pomoc jednej z uczennic, która podczas ewakuacji przewróciła się na schodach i doznała urazu głowy, tracąc przytomność. Wszystkich udało się wyprowadzić z budynku, a osobom poszkodowanym udzielono pierwszej pomocy. Na szczęście to były tylko ćwiczenia. Musimy jednak być zawsze gotowi i wiedzieć, jak postępować w sytuacji zagrożenia, jaką może być pożar. Wszyscy uczniowie bardzo poważnie podeszli do ćwiczeń. Dzięki temu cała ewakuacja oraz manewry przebiegły bardzo sprawnie i bezpiecznie.

Tomasz Górski