W środę 23 października 2013 r. uczniowie klasy pierwszej gimnazjum z pewnym zaniepokojeniem udali się na otrzęsiny. Niespodzianki dla nich przygotowali starsi koledzy i koleżanki z klasy III. Kandydaci musieli sprostać wielu wyzwaniom, np.: wypić z miski mleko z bitą śmietaną, odnaleźć skarby ukryte na talerzach pełnych mąki, z zasłoniętymi oczami nakarmić kolegę ciepłymi lodami, zjeść suchą bułkę, popijając mlekiem czy ugryźć jabłko zawieszone na sznurku. Trudnością wykonania zadania był zakaz używania rąk. Cała impreza odbyła się w niezmiernie miłej atmosferze. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali od Kamila Kurzawy, przewodniczącego SU dyplomy gimnazjalisty. Ceremonia wprowadzenia do grona gimnazjalistów została dopełniona. Wszyscy gimnazjaliści oraz uczniowie SP dalej świetnie się bawili na dyskotece.

Anna Chochołek