Dnia 21 października br. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Zgodnie z tradycją razem ślubowanie przeżywają uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum. Na uroczystości w sali gimnastycznej nie zabrakło rodziców i krewnych  naszych wychowanków.
Pierwszaki pod kierunkiem p. Renaty Wantuch przygotowały przedstawienie w jesiennej scenerii. Pani Jesień wraz z Leśnym Skrzatem i Mądrą Sową przeprowadziły zadania dla uczniów. Dzieci wywiązały się z nich znakomicie. Następnie młodzież  gimnazjalna  pod kierunkiem p. Anny Chochołek zaprezentowała  bardzo wesołą scenkę w sali lekcyjnej. Wszystkim zebranym bardzo się ona podobała.
Uczniowie w obecności sztandaru szkoły dokonali aktu złożenia ślubowania. Następnie w zastępstwie dyrektora szkoły pani Małgorzata Stępień dokonała uroczystego pasowania. Maluchy otrzymały pierwszy swój dokument tożsamości - legitymację szkolną oraz pamiątkowe dyplomy. Gimnazjaliści założyli birety, a wychowawczyni wręczyła im długopisy z wygrawerowanym imieniem. Brać uczniowska powiększyła swoje szeregi.
Uroczystość pasowania zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Renata Wantuch