14 października 2013 r. jest szczególną datą dla naszej społeczności szkolnej. W tym dniu świętowaliśmy V rocznicę założenia Szkolnego Koła Caritas, 13. Dzień Papieski oraz Dzień Edukacji Narodowej. Uroczyste obchody zainaugurowała Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika koncelebrowana pod przewodnictwem Dyrektora Caritas diecezji tarnowskiej ks. mgr lic. Ryszard Podstołowicz. Oprawę Liturgiczną przygotowali członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza składającą się z uczniów naszej szkoły. W homilii Kaznodzieja zwrócił uwagę na potrzebę świadczenia czynów miłości w naszym codziennym życiu: w środowisku szkolnym i w miejscu pracy. Poruszony został również temat ogromnej roli jaką w społeczeństwie odgrywa Caritas i jaką pomoc świadczy.
Następnie udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie wzięliśmy udział w akademii poświęconej pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klasy III SP pod kierunkiem pani Marzeny Nikiel oraz ks. Krzysztofa Barana złożyli również wyrazy wdzięczności nauczycielom i wychowawcom za ich poświęcenie i trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Zgromadzonym na sali zaproszonym gościom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom zostały przedstawione wzruszające prezentacje multimedialne opowiadające o życiu Jana Pawła II. Wysłuchaliśmy wierszy oraz ciekawostek i anegdot z życia Ojca Świętego.Z uśmiechem na twarzach obejrzeliśmy także scenki związane z typami osobowości nauczycieli. Całość tradycyjnie uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Alicji Pyznar. Na zakończenie uroczystości ksiądz Dyrektor wręczył legitymacje członkowskie nowym członkom Szkolnego Koła Caritas. Nauczyciele: K. Ciapaj,  A. Chochołek, M. Juszczęć, B. Kudławiec, J. Nosal oraz Ł. Wiatr otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Natomiast podczas gminnych obchodów Dnia Edukcji Nagrodą Wójta Gminy Gorlice wyróżnieni zostali: dyrektor I. Jamro, A. Motyka i Marzena Nikiel.

Ks. Krzysztof Baran