11 września bieżącego roku grupa uczniów klasy drugiej gimnazjum udała się na Uniwersytet Rzeszowski. Wyjazd odbył się w ramach projektu Uczeń online, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Grupa nr 3 naszej szkoły spotkała się tam z reprezentacjami ze szkół w Ropicy Polskiej oraz Leska. Uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach na Wydziale Ekonomicznym:
- Krzysztofa Pisarka Różne oblicza fotografii reportażowej;
-dr. inż. Piotra Cyrka. Negocjacje jako proces transformacji konfliktu w twórcze rozwiązanie.
Pierwszy z nich dotyczył fotografii reportażowej. Wykładowca zapewnił słuchaczom wędrówkę przez świat zdjęć od samych początków ich istnienia. Poznali sylwetki wybitych fotografów XX wieku. Każdy z nich inaczej postrzegał świat, co uwidoczniało się na wykonanych przez nich fotografiach.
Na drugim wykładzie uczniowie nauczyli się podstaw negocjowania. Ważnym elementem były prace w grupach, które polegały na np. jak najlepszym poznaniu drugiej osoby
w krótkim czasie. Kolejne ćwiczenie polegało na tym, że wybrani uczestnicy wcielili się
w rolę małżeństwa, w którym żona stara się wydobyć od męża wyjaśnienie późnego powrotu z pracy. Uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, a kontakt
z innymi szkołami zapewnił pogodny nastrój oraz umożliwił nawiązanie nowych przyjaźni.

Karina Szura