Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to, co piękne, i kochać,
co dobre.

Platon

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ksiądz katecheta odprawił mszę św. I wygłosił homilię. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali zabawny program artystyczny, wywołując szerokie uśmiechy na twarzach publiczności. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu podsumowała czas letnich remontów w szkole i nakreśliła warunki organizacyjne nowego roku. Panie: Katarzyna Ciapaj i Anna Chochołek odebrały gratulacje za pomyślnie zdany egzamin i uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego, a pani Renata Wantuch - nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy. Decyzją Minister Edukacji Narodowej  obecny rok szkolny 2013/2014 został mianowany „Rokiem szkoły w ruchu”, z pewnością będziemy kontynuować liczne piesze rajdy i wycieczki, cieszyć się aktywnością fizyczną i umysłową. Pani dyrektor zakończyła wystąpienie: Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez flamandzkiego pisarza i duchownego P. Brosmansa „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej. Nauczycielom życzę jak najlepszych uczniów, a tym samym jak najmniej kłopotów,  oraz zdrowia i wielu powodów do satysfakcji. Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.

Małgorzata Stępień