Od początku roku szkolnego 2010/2011r. uczniowie gimnazjum biorą udział w projekcie „Uczeń online”. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt obejmuje 50 szkół w Polsce. W ciągu trzech lat trwania projektu naszym uczniom udało się wygrać atrakcyjne nagrody w organizowanych konkursach. Wśród laureatów V edycji konkursu „Wrzuć kurs” znalazło się trzynaście uczennic naszej szkoły: Aleksandra Laskoś, Aneta Jerzak, Anna Kalisz, Ewelina Rzepiela, Kamila Rolak, Katarzyna Ciuk, Justyna Świerczek, Kinga Rąpała, Marzena Pyrcioch, Patrycja Sierant , Paulina Szura, Weronika Brach,  Justyna Wałęga. O randze sukcesu świadczy fakt, że łącznie przyznano 95 nagród. Wszystkie wymienione uczennice zostały zakwalifikowane na letni obóz o charakterze naukowym dla uczestników projektu „Uczeń online.” Na obóz udadzą się również Anna Gubała, Dominik Dziedzina, Dawid Średniawski. Turnus przypada w dniach  4 - 15 sierpnia 2013r. Uczniowie będą zakwaterowani w Ośrodku Wczasowym „Azalia” w Węgierskiej Górce.  Program przewiduje atrakcje: wycieczki do Żywca, Wisły, Szczyrku, Ustronia, „Trójwsi” – Istebna, Koniaków, Jaworzynka, wycieczki górskie z przewodnikiem, zwiedzanie okolicznych fortów obronnych z okresu II wojny światowej, dyskoteki.

Karina Szura - koordynator