pW dniu 26 czerwca 2013r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Dzień Języków Obcych zorganizowany przez mgr A. Chochołekmgr K. Szurę. Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu. Inne cele to zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
Uczniowie klasy I gimnazjum przygotowali oryginalną humorystyczną wersję „Czerwonego Kapturka”. Aktorzy mówili w języku niemieckim, natomiast narratorzy wypowiadali się
w języku polskim tak, aby treść bajki była zrozumiała dla wszystkich odbiorców. Anna Burkot, Justyna Wałęga oraz Jolanta Mitoraj zaśpiewały piosenki w języku angielskim.
Podczas uroczystości zostały rozdane dyplomy oraz nagrody dla laureatów konkursu „Szkolny Poliglota”. Konkurs miał formę pisemną i był podzielony na dwie części – niemiecką i angielską. Miejsce I zajął Krzysztof Kozień, miejsce II – Aneta JerzakAmadeusz Kappy, miejsce III – Weronika Brach. Gratulujemy zwycięzcom, wykazalisię oni dobrym opanowaniem dwóch języków obcych.

Karina Szura