Dnia 27. czerwca br. w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią mgr A. Chochołek pożegnali się ze szkołą atrakcyjnym programem „Lato, lato…” Ujawnili talenty muzyczne, śpiewacze  i aktorskie, świetnie odtworzyli szkolne realia lekcyjne, stosunki między pedagogami a ich podopiecznymi. Absolwenci Gimnazjum pod opieką mgr Krystyny Holik w swoim scenariuszu „Witaj, letnia przygodo” sięgnęli po humorystyczne scenki sytuacyjne oraz  zgrabne rymowanki charakteryzujące trzecioklasistów. Do wychowawców i nauczycieli skierowali wyrazy podziękowań za wspólnie spędzony czas. Następnie Pani dyrektor Iwona Jamro zwróciła się do audytorium słowami:
Szanowni Państwo! Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi!
„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.” Tak zatytułowany był projekt edukacyjny realizowany przez uczniów klasy II Gim. Myślę, że te słowa powinny głęboko zakorzenić się w naszych umysłach. Obrazują one istotę trudu uczenia się, trudu, który jest nieobcy setkom pokoleń uczniów począwszy od pierwszych szkół w starożytnej Grecji. Dzisiaj dzień pożegnania, podsumowania naszej wspólnej pracy. Równocześnie dzień refleksji, czas udzielania odpowiedzi na pytania: Czy wykorzystałem dobrze  czas na naukę? Czy nie zmarnowałem czasu i nie oszukiwałem siebie, że się uczę?
Na pewno większość naszych uczniów nie zmarnowała czasu spędzonego w szkole i poza nią. O tym świadczą wyniki klasyfikacji rocznej, sukcesy w konkursach oraz wyniki egzaminów zewnętrznych.
Zapewne rok spędzony wspólnie w murach tej placówki pozostanie w pamięci każdego z nas. Wasi nauczyciele i wychowawcy odkrywają w Was talenty, motywują do działania, do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań współczesnego świata.
Odnoszę się z wielkim uznaniem do wszystkich moich Nauczycieli za dotychczasowe działania oraz do Was, drodzy uczniowie, za to, czego dokonaliście w minionym roku szkolnym.
Pani dyrektor uhonorowała listami gratulacyjnymi rodziców, których dzieci zostały wpisane do Księgi Uczniów Przodujących. Szczególnie aktywnym rodzicom wręczyła listy uznania za  zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, z głęboką nadzieją, „że iskierki Państwa ofiarności przerodzą się w wielki płomień dalszej owocnej współpracy dla dobra dzieci i młodzieży.” Nagrodziła uczniów za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, 100% frekwencję oraz szczególne osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Ksiądz Proboszcz Bolesław Bawiec nagrodził książkami uczniów wyróżniających się  wzorową postawą religijną oraz aktywnych wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.
Szkolną dyskotekę poprzedziły życzenia dyrekcji: …aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dały wszystkim tutaj obecnym dużo radości, aby bezpiecznie z nich powrócić, aby w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 1 września.
28.czerwca o godzinie 8:00 ks. katecheta Krzysztof Baran odprawił dziękczynną mszę św., za miniony rok, wychowawcy rozdali świadectwa promocyjne lub ukończenia szkoły i wreszcie uczniowie rozpoczęli miły czas letniego wypoczynku.

Małgorzata Stępień

Więcej zdjęć z uroczystości  zakończenia roku szkolnego w galerii >>