Grupa uczniów klasy II gimnazjum gościła 8 maja w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej.  Szkoła pełniła honory gospodarza dla przybyłych gości z okazji Märchentag – „Dzień bajki”. Ta doniosła uroczystość odbyła się w związku z uczestnictwem Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej w projekcie „Szkoły: Partnerzy Przyszłości”. To  projekt międzynarodowej sieci szkół modelowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.
Gospodarze imprezy przedstawili temat aktualnego projektu - projekt teatralny w języku niemieckim, tematycznie związany z baśniami Braci Grimm. Uczniowie chcieli w ten sposób uczcić dwusetną rocznicę wydania pierwszego tomu baśni i bajek tych autorów. Akcję przeniesiono do czasów współczesnych,  aby zyskać większe zainteresowanie młodych ludzi. Kopciuszkiem była dziewczyna mieszkająca z macochą i 5 przybranymi siostrami. Ojca biznesmena widzi ona rzadko, z racji jego ciągłych wyjazdów. Nasz Kopciuszek ma nawet dobrą wróżkę, jest inteligentną i pomysłową dziewczyną, dzielnie stawia czoła trudnościom dnia codziennego. Czy jednak los sprzyja naszej bohaterce, czy ma szanse w castingu?
Uczniowie naszej szkoły – Weronika Brach, Aleksandra Bugno, Paulina Siewiera, Aleksandra Bugno, Krzysztof Kozień -  wzięli również udział w warsztatach językowych prowadzonych przez panią Joannę May – animatorkę, lektorkę Deutsch Wagen Tour.

Karina Szura

Więcej z "Dnia bajki" można zobaczyć w galerii >>