W kwietniu 2013r. pięciu uczniów szkoły podstawowej – Maryla Niemiec, Natalia Bochenek, Weronika Zięcina, Kacper Wierzchanowski, Piotr Biernacki - wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego "DaF-Kenner". Jego celem jest przygotowanie uczniów do zdawania przyszłego testu z języka obcego w ramach, tzw. sprawdzianu szóstoklasisty, wspieranie w rozwijaniu kompetencji językowych i zachęcenie do pogłębiania zainteresowań dotyczących realiów krajów niemieckojęzycznych.
Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Wydawnictwo Szkolne PWN. Uczniowie rozwiązywali test w formie pisemnej. Wśród finalistów konkursu znalazł się uczeń klasy szóstej Piotr Biernacki. Zajął III miejsce. Gratulujemy wysokiego wyniku.

Karina Szura