Dnia 28 maja 2013 r. o godzinie 16:00 uczniowie klasy I SP oraz dzieci, uczęszczające na zajęcia teatralne w ramach projektu „Jasne barwy szkoły”, w szkolnych progach uroczyście powitały swoje mamy. Program artystyczny rozpoczęli mali aktorzy, śpiewając piosenkę i recytując okolicznościowe wiersze. Następnie uczniowie klasy pierwszej wystąpili z prezentacją piosenek, wierszy oraz inscenizacją pt.: „Bajka o smutnym Osiołku”. Rewelacyjnie odtańczyli „Cha-cha dla mamy”, która wywołała ciepłe uśmiechy na twarzach gości. Wszystko to dowodzi, że najpiękniejsze chwile w życiu to te, które spędzamy razem z mamą. „Walczyk dla mamy” zwieńczył część artystyczną imprezy, a gimnazjaliści: Kamila Rolak i Kamil Zawirski profesjonalnie zatańczyli walca. Mamy otrzymały w prezencie własnoręcznie przygotowane - maki, piękne serduszka oraz tulipany wykonane metodą origami. Potem stanęły przed zadaniem rozpoznania własnego portretu wykonanego przez dziecko.
Pani dyrektor Iwona Jamro podziękowała młodym artystom, a w swoim krótkim przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na rolę mamy w życiu każdego człowieka.
Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Słodki poczęstunek ciastem oraz kawą, wyrazy radości i zachwytu nad występami maluchów to z pewnością okazja zacieśnienia więzów rodzinnych oraz do wyrażenia podziękowań za trud wychowania.
Z okazji Dnia Matki pracownicy szkoły składają również wszystkim Rodzicom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.

Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć w galerii >>

Ewa Zasowska