25 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla dzieci grupy przedszkolnej (sześcio i siedmiolatków) i ich rodziców.
Na spotkanie zaplanowano szereg ciekawych występów, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę.
Goście zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły panią Iwonę Jamro. Następnie poznali nauczycieli uczących w edukacji wczesnoszkolnej oraz pedagoga szkolnego. Nauczyciele oraz uczniowie klas I - III zaprosili gości do „Akademii Pana Kleksa”. Każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie. Dla miłośników plastyki przygotowano zajęcia z kleksografii, były też zajęcia matematyczno-logiczne, sportowe na torze przeszkód i muzyczne. Oprócz tego przedszkolakom zaproponowano udział w przedstawieniu pt. „Rzepka” J.Tuwima. Następnie rodzice i ich dzieci obejrzeli prezentację multimedialną „ A u nas to się dzieje…”, która pokazała działalność i sukcesy naszej szkoły.
Kolejnym punktem programu był wspólny poczęstunek uczniów i przedszkolaków. W tym czasie rodzice mieli okazję  spotkać się z pedagogiem szkolnym panią Katarzyną Ciapaj, która przedstawiła referat połączony z prezentacją multimedialną na temat „Sześciolatek w szkole".
Na koniec przedszkolaki i ich opiekunowie zwiedzali szkołę. Zobaczyli między innymi: sale lekcyjne dla klas I-III, pracownię komputerową, świetlicę, stołówkę.  Zwiedzający mogli  zajrzeć do niemal każdego zakamarka zapoznać się z osiągnięciami artystycznymi i sportowymi uczniów oraz obejrzeć puchary, medale i dyplomy. Rodzice mogli naocznie sprawdzić estetykę i bezpieczeństwo szkoły i ocenić, czy warto zapisać swoje dzieci do naszej placówki.

Marzena Nikiel
Renata Wantuch