5 kwietnia 2013r. uczniowie klas I-III SP obejrzeli przedstawienie  pt. „Śpiąca królewna”. Spektakl przygotował Narodowy Teatr Edukacji im Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Sztuka ubarwiona była wieloma piosenkami i pięknymi kostiumami, wkomponowana w bajkową przestrzeń, przeniosła dzieci w piękny świat fantazji. Ponadto zostały zaangażowane w sztukę, gdyż przedstawienie miało charakter interaktywny.
Jak to w bajkach bywa nie zabrakło chwil grozy, elementów walki dobra ze złem, ale przede wszystkim humoru i uśmiechów. Z pomocą dzieci Ks. Gustawowi udało się odczarować wróżkę Śpioszkę, przegonić złą czarownicę Gryzeldę oraz uwolnić piękną królewnę Rozalkę. Oczywiście, jak to w bajkach bywa, historia zakończyła się szczęśliwie.
W czasie spektaklu dzieci wiele razy słyszały zdanie: „zawsze trzeba słuchać starszych”
i przekonały się, że jest to prawda. Z całą pewnością to pełne pozytywnych emocji przeżycie na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Marzena Nikiel