Dnia 19 marca 2013
r. w Zespole Szkół w Stróżówce odbyła się sesja popularno-naukowa pod hasłem Odkrywamy Wszechświat. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań astronomią oraz dzielenie wiedzą. W odpowiedzi na zaproszenie 5-osobowy zespół uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej w składzie: Katarzyna Jamro, Aleksandra Reczek, Aleksandra Stolarska, Kacper Kukla i Antoni Żegleń pod opieką p. Renaty Wantuch przygotował pracę plastyczną i wziął udział we wspaniałej zabawie połączonej z nauką. Najważniejszym punktem spotkania były warsztaty połączone z wykładem przygotowanym przez panią Monikę Maślaniec - astronomem z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.
Miejmy nadzieję, że wśród naszej szkolnej społeczności rozbłyśnie gwiazda, która zainspiruje innych astronomią.

Renata Wantuch