W ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach Zespół Szkół realizuje projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca bezpieczeństwo”, który ma na celu podejmowanie działań i inicjatyw służących poprawie i podnoszeniu bezpieczeństwa w szkole.
W maju 2012 roku odbył się audyt, sprawdzający stopień realizacji przez szkołę poszczególnych zadań Zintegrowanego Planu Działań. Komisja powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji punktowała zrealizowane w trzech obszarach zadania związane z promocją bezpieczeństwa, właściwe zachowania i osiągnięte cele.
W wyniku przeprowadzonego audytu działania szkoły dotyczące podnoszenia poziomu
bezpieczeństwa zostały wysoko ocenione (32 pkt.), czego dowodem jest przyznanie certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” na lata 2012 – 2017.
Jesteśmy jedną z pięciu szkół w powiecie gorlickim i jedyną szkołą w gminie Gorlice, która posiada certyfikat Szkoły promującej bezpieczeństwo.

Aneta Motyka – koordynator projektu