Dnia 21 listopada 2012 r. udaliśmy się na podsumowanie projektu „Model pracy pozalekcyjnej z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy oraz współczesnych technik informatycznych” do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Naszą szkołę reprezentowali: Aneta Jerzak, Kamila Rolak, Ewelina Rzepiela, Michał Pikusa i Mateusz Knapik, pod przewodnictwem pani mgr Anety Motyki i pana mgr Marcina Juszczęcia.

Na miejscu znaleźliśmy się około godziny 900. Następnie mieliśmy czas na rozłożenie sprzętu i powieszenie plakatów w sali wystawowej. Po krótkiej przerwie rozpoczął się pierwszy punkt programu. Poszczególne grupy z obecnych szkół prezentowały przed publicznością rezultaty swojej dwuletniej pracy. Zaprezentowaliśmy projekt interdyscyplinarny realizowany w naszej szkole pt. Ta, co nigdy nie znika? Energia. Przygotowaliśmy prezentację multimedialną, w której chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie Czy potrzebujemy energii? Przedstawiliśmy pokrótce, jak przebiegała praca nad projektem i jakie są jej efekty. Zachęcaliśmy również uczniów innych szkól do wzięcia udziału w realizacji takiego przedsięwzięcia, bo dzięki temu można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również fajnie się bawić. Wszystkie prezentacje zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po prezentacji udaliśmy się do sali wystawowej, w której obejrzeliśmy projekty innych grup. Lekki posiłek wzmocnił nasze nadwątlone siły.  Przewodnik wyjątkowego muzeum przybliżył nam tajemnice i obiekty dawnej rafinerii. Mieliśmy okazję dowiedzieć się,  w jaki sposób wydobywano ropę kiedyś i dziś. Animatorka muzeum oprowadziła nas po multimedialnej ścieżce przetwarzania ropy. Obiad w pobliskiej restauracji, poprzedził kolejne atrakcje.  Na warsztatach w Hucie Szkła w Krośnie malowaliśmy na szkle, a później nasze obrazki mogliśmy oprawić i zabrać ze sobą do domu. Chętni mogli również wybić monetę ze szkła. Potem oglądaliśmy film o historii przemysłu szkła i wystawę szklanych wyrobów. Wyjazd ten z pewnością był niezapomnianym przeżyciem dla każdego z nas. Jesteśmy mądrzejsi o nowe doświadczenie i natchnieni świeżymi pomysłami i ambicjami.

Mateusz Knapik, kl. III gim

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii >>