dzieci sześcioletnich
Szanowni Państwo,

obniżenie wieku szkolnego jest cywilizacyjną szansą na lepsze przygotowanie dzieci do dorosłego życia. Jest odpowiedzią na wymaganie współczesnego świata i szansą na rozwój potencjału dzieci. Szkoła daje dzieciom sześcioletnim więcej okazji do poznawania ciekawych obszarów wiedzy, opanowania nowych umiejętności oraz kontaktu z innymi dziećmi i dorosłymi.
Od września 2014 r. wszystkie sześciolatki rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Nadchodzący rok szkolny jest ostatnim, w którym to Państwo decydują o rozpoczęciu przez Wasze sześcioletnie dziecko edukacji szkolnej.
Aby pomóc Państwu w podjęciu tak ważnej decyzji, zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych „SALON SZEŚCIOLATKA” dotyczących wcześniejszej edukacji dzieci w szkole podstawowej.
Spotkania te organizowane przez Kuratorium Oświaty pod Honorowym Patronatem prezydentów miast, burmistrzów i wójtów mają na celu pokazanie, że sześciolatki dobrze radzą sobie w pierwszej klasie, a szkoły są bezpieczne i dobrze przygotowane na ich przyjęcie.
Mam nadzieję, że przekazane na spotkaniu informacje rozwieją Państwa wątpliwości związane z edukacją szkolną najmłodszych.
Serdecznie zapraszam na spotkania, które odbędą się miejscach i terminach podanych w załączonym poniżej harmonogramie.

Małopolski Kurator Oświaty
Aleksander Palczewski

Ulotka dla Rodziców - "Sześciolatek w szkole" (W celu powiększenia - proszę kliknąć na poniższe obrazy)