pppppMaryla Niemiec i Kacper Kołodziejczyk z kl. V zajęli II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym w Języku Angielskim dla Szkół Powiatu Gorlickiego.  Finał odbył się dnia 15 marca 2013 roku w Miejskim Zespole nr 4 w Gorlicach.  Uczniów przygotowała mgr Anna Chochołek.

Konkurs podzielony był na dwa etapy: szkolny i powiatowy. Najlepsze wyniki i tym samym kwalifikację do  z naszej szkoły uzyskali: Julia Falisz i Arkadiusz Knapik (kl. IV pierwsza kategoria wiekowa) oraz Maryla Niemiec i Kacper Kołodziejczyk (kl. V druga kategoria wiekowa).

Zadaniem uczniów w dwóch etapach było przeczytanie lektur anglojęzycznych, odpowiadanie na pytania dotyczące znajomości treści książek . W drugim etapie uczniowie zmagali się z pytaniami w  formie pisemnej i ustnej. Wykazali się ogromną wiedzą, kompetencjami językowymi, bogatym zasobem słownictwa, refleksem i opanowaniem w warunkach konkursowej rywalizacji. Uczniowie obu kategorii i lektorka odnieśli wspólny sukces. Ogromne wyrazy uznania!

Małgorzata Stępień