12 marca 2013r. uczestnicy projektu Uczeń online brali udział w wyjeździe do Krakowa. Opiekunkami były p. Karina Szura oraz p. Małgorzata Stępień. Program wizyty na Uniwersytecie Rolniczym był bardzo urozmaicony:
- Niesamowity świat owadów – wykład i prezentacja prof. dr hab. Kazimierza Wiecha,

- Widowiskowe pokazy chemiczne (zamrażanie w ciekłym azocie a lanie nim po rękach,- efekt leidenfrosta; ciekły azot plus wrzątek; sok z czerwonej kapusty i suchy lód - zakwaszenie środowiska, zmiana barwy i dym; zasada działania licznika Geigera)

- Muzeum gleb – zwiedzanie ekspozycji

- Nowoczesna szklarnia – sterowanie klimatem – prelekcja dr Elżbiety Jędrszczyk

- Jabłkowy kalejdoskop – warsztaty edukacyjne, degustacja - dr Monika Bieniasz

Nasi gimnazjaliści mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Wyjazdy w ramach projektu Uczeń online wzmacniają motywację do kontynuowania nauki na studiach i wspierają uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Pobyt w Krakowie wszystkim bardzo się podobał. Wspólne podróżowanie  z uczniami z Ropicy Polskiej, również uczestnikami projektu Uczeń online, zapewniło pogodny nastrój i stworzyło szanse nawiązania nowych przyjaźni.

Karina Szura

Więcej zdjęć z wyjazdu na Uniwersytet Rolniczy można zobaczyć w galerii >>