Zespół Szkół w Zagórzanach to szkoła z długoletnimi tradycjami, mająca wiele osiągnięć. W 2014 roku placówka będzie obchodzić jubileusz pięćdziesięciolecia jej funkcjonowania w obecnym budynku. Jest to wspaniała okazja dla społeczności szkolnej, aby wzbogacić ceremoniał i dokonać wyboru patrona szkoły.

Za nami pierwszy etap działań. W  każdej klasie odbyły się lekcje wychowawcze: „Patron szkoły – kto mógłby nim być?” Po licznych propozycjach i burzliwych dyskusjach uznaliśmy, że najbliższe Misji naszej szkoły są dwie spośród plejady  kandydatur:
- Komisja Edukacji Narodowej – pierwsze nowoczesne ministerstwo publicznej oświaty w Polsce, instytucja propagująca nowatorstwo i kreatywność;
- Jan Twardowski –   ksiądz, poeta, przyjaciel dzieci.

Zwracamy się zatem do społeczności lokalnej: rodziców, mieszkańców wsi, sympatyków naszej szkoły o zapoznanie się z kandydaturami, wyrażenie swojej opinii oraz wsparcie naszych działań.

Joanna Cieśla, Małgorzata Stępień