W piątkowe przedpołudnie 21. grudnia br. odkrywaliśmy na nowo tajemnice wielkich wydarzeń Nocy Betlejemskiej. W Roku Wiary z innej perspektywy spojrzeliśmy na znane postaci Aniołów, pasterzy, Dzieciątka, Trzech Króli.
Niecodzienne doznania zapewniły panie: Renata WantuchEwa Zasowska, które pokierowały aktorami z klasy III i I SP. U młodziutkich odtwórców podkreślić należy autentyzm zachowań, olbrzymi ładunek emocjonalny wypowiedziany ruchem scenicznym, gestem, mimiką, tańcem. Oszczędność słowa na korzyść obecności samych Postaci, bogactwa scenografii, roli rekwizytów, wyjątkowo trafnie dobranej muzyki spowodowała niemy zachwyt publiczności, ponownie przeżywającej Dobrą Nowinę.
W europejskiej kulturze chrześcijańskiej jasełka spopularyzował św. Franciszek w XII wieku, w Polsce zaś rozpowszechnione ok. XVII w. Ich nazwa pochodzi ze staropolskiego określenia - jasło, czyli żłób. Akcja jasełek dotyczy wydarzeń ze stajenki betlejemskiej, w której znajdował się żłóbek Pana Jezusa, nazwa przeniosła się więc na przedstawienie. Scenariusz „Jasełek na strychu” zaskakuje prostotą środków wypowiedzi i bogactwem treści.
W tworzeniu dekoracji współuczestniczył pan Ryszard Jamro.
Bogatą tradycję polskich kolęd i pastorałek, jak zwykle profesjonalnie, zaprezentował chór szkolny pod batutą pani Alicji Pyznar
Łańcuch splecionych rąk  z opłatkiem połączył wszystkich  zgromadzonych
w sali gimnastycznej. Pani dyr. Iwona Jamro złożyła życzenia, a ks. katecheta  K. Baran dopełnił je modlitwą i świątecznym błogosławieństwem.

Małgorzata Stępień