W dniach 12-14 grudnia 2012 roku uczniowie klasy III w warunkach zbliżonych do właściwego testu zmierzyli się z zadaniami próbnego egzaminu gimnazjalnego 2012/2013.
Pierwszego dnia odbył się próbny egzamin z wiedzy humanistycznej, czyli  historia z wos-em oraz j. polski. Drugiego dnia z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a trzeciego z języka obcego nowożytnego, na poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Część gimnazjalistów wybrała język angielski, a niektórzy - język niemiecki.
Uczniowie w nowej sytuacji przekonali się, jak potrafią opanować stres, jaki zakres materiału opanowali, a co trzeba powtórzyć.
Można jeszcze wykorzystać czas i ofertę zajęć pozalekcyjnych, aby w lepszej kondycji umysłowej przystąpić  w kwietniu do rzeczywistego egzaminu gimnazjalnego.

Małgorzata Stępień