„Dlaczego 11 listopada świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę?”  Gimnazjaliści z klasy 2 postarali się obrazowo i nastrojowo odpowiedzieć na to pytanie.  Zorganizowali dla szkolnej społeczności patriotyczne obchody Święta: „Słuchaj więc i patrz! Z listopadowej opowieści ucz się trudnej sztuki miłości do Ojczyzny.” Były rozważania, przegląd ważnych wydarzeń historycznych, obrazowanie strat terytorialnych kolejnych  rozbiorów Polski. Patriotyczny nastrój podkreśliły recytacje starannie dobranych wierszy: „Do kraju tego” C. K. Norwida, „Litania Pielgrzymska” A. Mickiewicza, „Tam od Gniezna…” M. Konopnickiej, „Ta, co nie zginęła” E. Słońskiego. Szkolny chór zaprezentował pieśni legionowe. Całości występu dopełniły atrakcyjnie zaaranżowane sceny   teatru cieni.  Uczniów poprowadziły panie: Barbara Kudławiec, Katarzyna Ciapaj i Alicja Pyznar.

Małgorzata Stępień

Więcej zdjęć z okazji Święta Niepodległości w galerii >>