Szkolny Klub Wolontariatu, działający w naszej szkole, rozpoczął swoją działalność pełną parą. We wrześniu nasi wolontariusze wzięli udział w dwóch szkoleniach prowadzonych przez pracowników Stowarzyszenia Sursum Corda: „Jak zostać wolontariuszem?” oraz „Istota pracy wolontaryjnej”.
W dniu 25 października członkowie SKW zasadzili na terenie naszej szkoły żonkile – symbol akcji zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, podopiecznych hospicjów, fundacji. Kiedy na wiosnę kwiaty zakwitną, nie tylko upiększą teren naszej szkoły, ale też część z nich „weźmie udział” w II Marszu Żonkilowym. Zostaną podarowane osobom, które złożą datek na rzecz potrzebujących.

Katarzyna Ciapaj – koordynator SKW

Zdjęcia ze szkoleń dla członków SKW oraz sadzenia żonkili można zobaczyć w galerii >>