W dniu 15.10.2012 w Zespole Szkół w Zagórzanach odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej jak i pasowaniem uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i klasy I Gimnazjum.  Uroczystość była bardzo ważnym wydarzeniem dla naszych najmłodszych wychowanków i ich rodziców.  Pierwszoklasiści złożyli uroczyste  ślubowanie. Uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy, pani Ewy Zasowskiej. Następnie  zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły Iwonę Jamro poprzez dotknięcie w ramię ołówkiem, otrzymali również pamiątkowe dyplomy, birety oraz legitymacje szkolne, książeczki oszczędnościowe oraz niespodzianki. Wzorowo zdali swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano uczniów Szkoły Podstawowej w Zagórzanach.
Zgromadzeni obejrzeli również część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy  I Gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy, pani Kariny Szura. Wysłuchali scenek kabaretowych, wierszy i piosenek.  Gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor włączyła ich w poczet uczniów gimnazjum, nakładając na ich głowy birety. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki. W tym szczególnym dniu Pani Dyrektor  wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom, jak i pracownikom szkoły.  Z serdecznym uśmiechem na twarzy wszyscy zgromadzeni nauczyciele obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I SP i I G oraz wysłuchali skierowanych do nich życzeń od Samorządu Uczniowskiego:
Dobrze zdajemy sobie sprawę, że my uczniowie z aniołami niewiele mamy wspólnego… a Wasza praca nie zawsze ma słodki smak.  […} Dlatego w dniu nauczyciela życzymy Wam aby tych jasnych chwil w Waszym codziennym trudzie było znacznie więcej…  Aby na Waszych twarzach częściej gościł  uśmiech…  Chcemy byście byli dumni… z odkrywanych w nas talentów, które bez Waszego udziału nigdy nie miałyby szans rozkwitnąć.

Karina Szura

Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć w galerii >>