27 września 2012 r. uczniowie klas V i VI SP pod opieką p. Kariny Szury oraz p. Anny Chochołek wzięli udział w animacji językowej w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej. Impreza została zorganizowana z inicjatywy mieszkańców oraz  instytucji niemieckiego miasta Bremy. W ramach programu organizowane są liczne imprezy promujące czytanie oraz popularyzujące bohaterów literackich związanych z tym miastem. Do Ropicy Polskiej przybyła pani  Ulrike Hövelmann, przedstawicielka BremerLeseLust i autorka książek dla dzieci. Zabrała uczniów uczących się języka niemieckiego w podróż ze słynnymi Muzykantami z Bremy. Rolę tłumacza pełniła pani Elżbieta Jeleń, reprezentująca Instytut Goethego w Krakowie. Spotkanie zakończyło sie wspólnym koncertem - ponad 120 uczniów naśladowało przez 2 minuty odgłosy koguta, psa, osła i kota – bohaterów bajki „Muzykanci z Bremy”!

Karina Szura