W dniu 13 czerwca 2012 r. uczniowie klas: I, II, III SP wraz z wychowawcami: Marzeną Nikiel, Renatą Wantuch i Ewą Zasowską udali się na wycieczkę po Ziemi Krośnieńskiej. W Rymanowie Zdroju zwiedzali hutę szkła artystycznego i gospodarczego.  Tam zwiedzano hutę, obserwowano proces produkcji wyrobów szklanych, kilku uczniów uczestniczyło w tworzeniu szklanych baniek, co okazało się bardzo  trudnym wyzwaniem. Niesamowite wrażenie wywarła na wszystkich przepiękna galeria szkła, a w niej arcyciekawe i unikatowe wyroby artystyczne projektowane przez właściciela huty pana Henryka Rysza. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, a tam m.in. edukacyjna ścieżka multimedialna przybliżająca jeden z naturalnych zasobów naszej ziemi – gaz ziemny.
Ostatnim punktem w programie wycieczki było zwiedzanie pustelni Świętego Jana z Dukli.  Obok świątyni znajduje się taras ze sztuczną grotą, mieszczącą źródełko, z którego spragnieni uczniowie czerpali uzdrawiającą wodę.

Marzena Nikie

Więcej zdjęć z wycieczki w galerii >>l