Dnia 28 czerwca 2012 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia gimnazjum przez klasy III oraz szkoły podstawowej przez klasę VI. Absolwenci przygotowali program pod kierunkiem pani Anety Motyki, pana Ryszarda Jamro i pani Kariny Szury. Zgromadzeni obejrzeli scenkę kabaretową o tematyce szkolnej, wysłuchali refleksyjnych wierszy i dedykacji poświęconych naszym pedagogom. Całość uświetnił śpiew uczniów. Klasy III przygotowały również prezentację multimedialną podsumowującą ich „życie” w murach Zespołu Szkół w Zagórzanach.
Każdy nauczyciel otrzymał od gimnazjalistów wraz z tradycyjna różą osobiste podziękowania z trafnie dobraną sentencją, podkreślająca walory osobowości pedagoga.
Wychowawcy: Aneta Motyka i Ryszard Jamro przyjęli ciepłe słowa wdzięczności i podziękowania:

Dzięki Pani/Panu nauka to nie tylko ciężka praca,
lecz także przyjemność.
Dzięki Pani/Panu odkrywamy swoją wartość.
Dzięki Pani/Panu odkrywamy, co potrafimy robić najlepiej –
i możemy robić to jeszcze lepiej.
Dzięki Pani/Panu pozbywamy się strachu przed tym,
czego nie rozumiemy – i przekonujemy się,
że jednak możemy to zrozumieć.
Dziękujemy Pani/Panu, że jest Pani/Pan osobą, której możemy zaufać –
i do której mogliśmy się zwrócić, gdy życie staje się trudne.
Dziękujemy Pani/Panu za rozwiązywanie zawiłych problemów.

Pani dyrektor Iwona Jamro uhonorowała listami gratulacyjnymi rodziców, których dzieci zostały wpisane do Księgi Uczniów Przodujących. Nagrodziła uczniów za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, 100% frekwencję, szczególne osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Ksiądz Proboszcz Bolesław Bawiec ufundował nagrody książkowe dla uczniów za wzorową postawę religijną. Pani dyrektor wręczyła rodzicom listy uznania za  zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, z głęboką wiarą, że okazana siła serca i przyjazna dłoń będą wspierać szkołę w dalszej pracy podejmowanej dla dobra młodzieży.

I choć tyle się zdarzyło, to do przodu wciąż wyrywa głupie serce - przed nami wakacje, początek nowych ścieżek wiodących w przyszłość.

Aneta Motyka

Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć w galerii >>