5 czerwca 2012 roku po raz piaty świętowaliśmy Dzień Szkoły bez przemocy, ogólnopolskie święto tych, którzy nie zgadzają się na przemoc oraz angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Kibicujemy fair play...
W obecnym roku 2012 odbyły się w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Wraz z innymi szkołami włączyliśmy się aktywnie w przygotowanie do tego wydarzenia poprzez promocję idei kibicowania fair play. Pokazaliśmy, że na polskich stadionach można kibicować bezpiecznie, a przemoc i agresję można zmniejszać podobnie jak w szkołach.
Pani Joanna Cieśla w okolicznościowym przemówieniu przypomniała zadania, jakie realizowaliśmy w bieżącym roku szkolnym, zwracając szczególną uwagę na duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli w ich wdrażanie.
Uczniowie klas I – III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych nt. „Cyberprzemoc”, prowadzonych przez mł. asp. Grzegorza Szczepanka – funkcjonariusza KPP w Gorlicach, natomiast uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami brali udział w zajęciach plastycznych, w czasie których przygotowywali transparenty i okrzyki do kibicowania.
Turniej Sportowy rozegrany w sali gimnastycznej był drugą częścią spotkania. W myśl hasła „Kibicuję fair play” wszystkie klasy dopingowały swoich przedstawicieli w bardzo wyrównanej „walce”.
Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie i kolejny dowód na to, że warto wspólnie działać na rzecz szkoły przyjaznej i bezpiecznej!

Aneta Motyka – koordynator programu

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii >>