Dnia 27.06.2012r. obchodzony był w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jego główny  cel to uświadomienie sobie korzyści płynących z poznawania języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu. Organizatorami imprezy były panie: Karina Szura, Anna RybakAnna Chochołek. Przedstawiciele uczniów klasy szóstej SP  oraz klas pierwszych Gimnazjum przygotowali krótkie programy artystyczne, propagujące kulturę krajów europejskich. Uczniowie zaprezentowali zdolności lingwistyczne poprzez inscenizację Czerwonego Kapturka w języku angielskim („Little Red Riding Hood”) oraz piosenki angielskie. Przedstawili również scenkę w języku niemieckim „Mission Anna”, w której  misją Anny było uchronienie Niemiec przed katastrofą. Na wypełnienie szlachetnego zadania miała 130 minut. Gdzie powinna szukać pierwszej wskazówki? Tego właśnie można się było dowiedzieć podczas przedstawienia. Dzień Języków Obcych był doskonałą okazją, by propagować naukę języków obcych. Uczniowie naszej szkoły dobrze się bawili i przyswoili sporą dawkę wiedzy.

Karina Szura

Więcej zdjęć z Dnia Języków Obcych można zobaczyć w galerii >>