Na początku roku szkolnego 2010/2011r. nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Uczeń online”. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt obejmuje 50 szkół w Polsce, w nich łącznie około 1500 uczniów. W skład koła wchodzą uczniowie klas I oraz II Gimnazjum w Zagórzanach. W ciągu dwóch lat trwania projektu naszym uczniom udało się wygrać atrakcyjne nagrody w organizowanych konkursach. Wśród laureatów III edycji konkursu „Wrzuć kurs” znalazło się pięć uczennic klas I: Weronika Brach, Aneta Jerzak, Aleksandra LaskośKinga Rąpała oraz Kamila Rolak, które w nagrodę otrzymają tablety Apollo Quicki 701 oraz karty pamięci Micro SD. Serdecznie gratulujemy laureatkom. Jest jeszcze jeden powód do zadowolenia. Wszystkie te uczennice zostały zakwalifikowane na letni obóz o charakterze naukowym dla uczestników projektu „Uczeń online.” Turnus przypada na okres od 30 lipca do 10 sierpnia 2012r. Uczennice będą zakwaterowane w Ośrodku Wczasowym „Solar” w Jarosławcu. Program przewiduje atrakcje: wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego; zwiedzanie Swołowa, Słupska, Ustki, Darłowa; kąpiele wodne i słoneczne; zajęcia sportowo-rekreacyjne, dyskoteki, ogniska. Zaplanowano również zajęcia naukowe prowadzone przez pracowników uczelni wyższych.

Karina Szura – koordynator projektu