Dnia 5 czerwca 2012 roku  odbyło się podsumowanie projektów edukacyjnych, w których uczestniczyli uczniowie klasy drugiej gimnazjum. Jeden z nich pt. „Tajemnice ludzkiego ciała” obejmował przedmioty matematyczno-przyrodnicze: matematykę, geografię, fizykę i biologię.
Uczniowie poszczególnych grup w formie prezentacji multimedialnej przedstawili społeczności szkolnej oraz rodzicom efekty swojej pracy. Zaprezentowali także przedstawienie pt. „Hałas w szkole”. Dekorację sali stanowiły wykonane przez uczniów podczas zajęć tematyczne postery. Urozmaiceniem uroczystości było przeprowadzenie  z udziałem publiczności eksperymentu dotyczącego współdziałania zmysłów wzroku, powonienia i smaku w rozpoznawaniu smaków potraw.
Kolejny to projekt językowy „Święta wnbsp;krajach niemiecko - oraz anglojęzycznych – więcej różnic czy podobieństw?” Uczniowie przedstawili społeczności szkolnej prezentację multimedialną obejmującą zdjęcia z poszczególnych etapów realizacji oraz fragment filmu jako końcowy efekt pracy. Zaprezentowali również krótkie scenki językowe: u lekarza oraz w restauracji.
Projekty edukacyjne łączą wiedzę uzyskanąęć  podczas lekcji różnych przedmiotów szkolnych, pozwalają na jej praktyczne zastosowanie, wyzwalają kreatywność i poszukiwanie twórczych rozwiązań. Dają uczniom satysfakcję wykonanych zadań.
Koordynatorami projektów byli nauczyciele: Barbara Kudławiec, Małgorzata Augustyn, Aneta Motyka, Marcin Juszczęć, Karina Szura i Anna Chochołek.

Marcin Juszczęć

Więcej zdjęć z podsumowania projektów w galerii >>