W piątek 25 maja 2012r. odbył się finał powiatowego konkursu historycznego „Gorlice 1915” zorganizowanego przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915” oraz Stowarzyszenie Aktywnej Ochrony Cmentarzy z I Wojny Światowej w Galicji „Crux Galiciae”. Swoista bitwa na wiedzę odbyła się w I LO  im. M. Kromera w Gorlicach. Wśród gimnazjalistów z 12 placówek powiatu gorlickiego reprezentowali nas uczniowie kasy drugiej: Mateusz Knapik oraz Michał Pikusa, który został laureatem II miejsca. Sukces tym większy, że chłopcy rywalizowali z trzecioklasistami. Na wielkie uznanie zasłużył również Mateusz, który osiągnął wynik na poziomie 60%. Gratulujemy!!!

Skany dyplomów Michała i Mateusza, podziękowanie dla pani mgr Małgorzaty Stępień za przygotowanie uczniów oraz zdjęcie laureatów z "Gazety Krakowskiej", można zobaczyć w galerii >>

Zdjęcia oraz więcej informacji n.t. konkursu można znaleźć na stronie: www.gmgorlice1915.cba.pl

Małgorzata Stępień