Dnia 26 kwietnia 2012r. uczniowie klasy V i VI SP pod opieką pań:  Anny Chochołek, Kariny SzuryAnny Rybak wybrali się na wycieczkę do Gorlic. W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzili Powiatową Komendę Policji w Gorlicach. Dowiedzieli się, na czym polega praca policjantów oraz mieli okazję również zobaczyć funkcjonowanie profesjonalnej strzelnicy. Ciekawych informacji dotyczących historii rozwoju przemysłu naftowego             w rejonie Gorlic dostarczyło Muzeum Regionalne PTTK. Nasz rejon stanowi kolebkę światowego przemysłu naftowego,  pierwsze kopalnie ropy naftowej powstawały już ok. 1800 roku. W obecnym Ratuszu Miejskim swoją aptekę miał   Ignacy Łukasiewicz, dziś nadal możemy podziwiać oryginalne urządzenia i nowatorskie narzędzia pracy. Stałą ekspozycją jest również Wielka Wojna, w tym głównie bitwy pod Gorlicami stoczonej w maju 1915 roku przez połączone siły austriacko-węgierskie i niemieckie z wojskami rosyjskimi. Osobna sala prezentuje pamiątki związane z księdzem Bronisławem Świeykowskim burmistrzem miasta „z dni grozy”.

Więcej zdjęć z wycieczki można zobaczyć w galerii >>

Anna Chochołek