Wiosenna aura przedświątecznej środy towarzyszyła podniosłemu nastrojowi szkolnej inscenizacji. Uczniowie klasy IV przybliżyli znaczenie i tradycje Wielkiego Tygodnia. Scenka ewangeliczna „Marnotrawny syn” przywołała obraz najlepszego Ojca. Sceny Wieczernika „Wierzę w Jego Zmartwychwstanie” pokazały zwykłe ludzkie wątpliwości, siłę strachu, zwątpienie, ale też siłę miłosierdzia, „że wszystko wybaczone, że złe dni odeszły bezpowrotnie… że On jest z nami… tu… teraz…”. Mali aktorzy wyrazili pragnienie pogodnych, pełnych uśmiechu i wzajemnej życzliwości Świąt: „Ten zawsze zwycięża, kto czyni dużo dobrego. Niech obecny wśród nas Chrystus pomoże wybierać dobro i nieść je wszystkim ludziom.”

Scenariusz opracowali: Małgorzata Stępień i ks. Krzysztof Baran. Scenerię plastyczną wykonali: Renata Wantuch oraz Ryszard Jamro. Pani Alicja Pyznar dobrała utwory muzyczne i poprowadziła szkolny chór.

W przeżywaniu wielkanocnego misterium uczestniczyli emerytowani nauczyciele, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Wystąpienie pani dyrektor Iwony Jamro zakończyło uroczystość.

Małgorzata Stępień

Więcej zdjęć z akademii w galerii >>