W 2011 roku Minister Edukacji Narodowej ogłosił Pierwszy Dzień Wiosny jako Dzień Talentów. Jako Szkoła Odkrywców Talentów postanowiliśmy odpowiednio go uczcić. W środę 21 marca 2012r. nie było zwyczajnych zajęć lekcyjnych, tylko wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wydarzeniu pt. „ Pierwszy Dzień Wiosny – Dniem Talentów” przygotowanym przez p. Annę Chochołek oraz p. Małgorzatę Augustyn.

Pierwszym punktem programu była mini lekcja dla nauczycieli przygotowana przez uczniów klas III a i III b gimnazjum. Zamienili się rolami z nauczycielami, którzy otrzymali  nowe, wymyślone imiona, np.: Balladyna, Stokrotka, Helga, Kunegunda, itd., Lekcje odbyły się w kolejności: j. angielski, matematyka, muzyka i wychowanie fizyczne. „Nowi” uczniowie musieli się nieźle nagimnastykować, aby sprostać wymaganiom nowych pedagogów, którzy niczym prawdziwi aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role.

Anna Chochołek