W ramach projektu Model pracy pozalekcyjnej z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy oraz współczesnych technik informatycznych, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie Zespołu Szkół w Zagórzanach realizowali projekt pt. Ta, co nigdy nie znika – energia.
Realizacja przebiegała od września 2011 r. do stycznia 2012 r.
Treści programowe przedmiotów matematyczno-przyrodniczych były realizowane przez trzy dziesięcioosobowe grupy uczniów gimnazjum przy współpracy nauczycieli – opiekunów:

• GRUPA CHEMICZNA - mgr Marcin Juszczęć,
  • GRUPA MATEMATYCZNA - mgr Barbara Kudławiec,
  • GRUPA FIZYCZNA  - mgr Aneta Motyka.

Realizowany projekt miał charakter interdyscyplinarny. Koncentrował się na zagadnieniach związanych z energią i licznych powiązaniach tego tematu z fizyką, chemią i matematyką. Uczniowie uczestniczący w projekcie mieli możliwość pogłębić wiedzę o rodzajach, źródłach i przemianach energii, jak również jej udziale w życiu codziennym,
w domu. W projekcie szeroko wykorzystywano technologie informatyczno-komunikacyjne, zarówno do zbierania i weryfikacji informacji, jak i do ich prezentacji.
Podsumowanie projektu i przedstawienie jego rezultatów rodzicom, nauczycielom, zaproszonym gościom oraz uczniom miało miejsce w dniu 25 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół w Zagórzanach.

Barbara Kudławiec, Aneta Motyka, Marcin Juszczęć