22 grudnia, w piękne zimowe przedpołudnie, Dyrekcja ZS w Zagórzanach, grono pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć inscenizację jasełek bożonarodzeniowych. Tegoroczne spotkanie zostało przygotowane przez młodzież gimnazjalną pod kierunkiem pani Alicji Pyznar, Katarzyny Ciapaj oraz Ewy Zasowskiej.

W jasełkach nie zabrakło tradycyjnych postaci, m.in. pastuszków, trzech królów, Maryi, Józefa, Aniołów, Heroda. Pojawił się również diabeł, który do „pracy” zabrał… swoje dzieci (w tej roli wystąpili uczniowie klasy III SP). Piękna scenografia, śmieszne teksty, profesjonalna gra aktorska, śpiewane kolędy, pachnące piernikowe prezenty – wszystko to przyczyniło się do stworzenia radosnej, świątecznej atmosfery. Po inscenizacji Pani Dyrektor Iwona Jamro wręczyła uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce stypendia szkolne oraz złożyła wszystkim obecnym na sali serdeczne życzenia świąteczne.

Katarzyna Ciapaj

Więcej zdjęć z jasełek w galerii >>